FK Liverpul FK Čelsi

Fudbaleri Liverpula i Čelsija sastali su se u derbiju 3. kola Premijer lige koji je završen nerešeno 1:1.

Ovo je bio 66. susret dva tima u ovom veku što duel Čelsija i Liverpula čini najčešćim u engleskom fudbalu od 2000. godine. Liverpul je u poslednjih pet susreta dva tima, slavio četiri puta, a i ovog puta, odličan fudbal nije izostao.

U prvih 20 minuta Liverpul je imao inicijativu i napadao. Odličnu priliku za gol je imao Henderson na startu u 9. minutu, kada je posle centaršuta Salaha promašio gol sa 3 metra. Kazna je stigla u 22. minutu kada je Haverc pobegao odbrani i glavom zatresao mrežu Redsa za 0:1.

Ključni momenat meča je kraj poluvremena kada je Džejms posle jedne kanonade igrača Liverpula igrao rukom na samoj liniji gola. Posle VAR reakcije sudija je dosudio penal za domaće, a Džejms je dobio crveni, pa je Čelsi do kraja meča imao igrača manje.

Do kraja, Liverpul je napadao i nizao šansu za šansom, ali su se gosti iz Londona još bolje branili.

Naravno, Čelsi je koristio periode predaha Liverpula za neki kontranapad, ali nije mogao toliko oubiljno da ugrozi domaćina.