Prvak ubedljivo prekinuo Denverovu nisku pobeda kod kuće (VIDEO)

0

Golden Stejt održao lekciju domaćinu sa 142:111 (51:38, 28:22, 33:23, 30:28), a postavio je i dva rekorda NBA.

Posle tri uzastopna poraza na svom terenu u prvoj polovini novembra Denver je kod kuće ostvario 12 pobeda jednu za drugom. Golden Stejt ne samo da je prekinuo tu dičnu seriju nego je naneo timu u kojem igra naš Nikola Jokić najubedljiviji poraz u ovoj sezoni i s najviše primljenih poena. To je dosad bilo na utakmici s Klipersima u Los Anđelesu (132:111).

Šampion je u prvoj četvrtini dao 51 poen, najviše u prvoj deonici u istoriji NBA, a od 14 pokušaja za trojku precizan je bio deset puta što je i najbolje dostignuće za jednu deonicu ikada. Golden Stejt je samo jednom postigao više poena u četvrtini (57), ali u trećoj. I po tome je rekorder svih vremena. Bilo je to u martu 1989. protiv Sakramenta.

Do sada je najviše poena u prvoj četvrtini (50) bilo postignuto nekoliko puta, a poslednji put 1990. I tada je stradao Denver, protiv Finiksa.

Golden Stejt je imao tri baš raspoložena šutera. Stiven Kari je postigao 31 poen (8-13 za tri), koliko i Klej Tompson (5-8), a Kevin Durent je dao 27 (5-7).

U Denverovom timu najefikasniji je bio Malik Bizli s 22 (6-10). Džamal Mari je dao 21 (4-7), a Nikola Jokić 17 (0-1) za 23 minuta u igri. Za dva je šutirao 6-11, a slobodna bacanja 5-5. Imao je i osam asistencija i četiri skoka. U prethodnih 10 utakmica samo na dve nije postigao više od 20 poena, a na prošloj, protiv Portlanda, takođe kod kuće, ostvario je najbolji košgeterski učinak u ovoj sezoni.