U poslednjem meču Premijer lige u ovoj godini Mančester siti na “Etihadu” savladao Šefild junajted s 2:0 golovima Argentinca Aguera u 52. minutu i Belgijanca De Brojnea u 82.

Sredinom prvog poluvremena gostima je poništen pogodak, VAR je ustanovio da je strelac bio u ofsajdu kad je primio loptu iz dugog pasa. Sva je prilika da je video-tehnologija još jednom načinila grešku.

Premijer liga, 20. kolo

Arsenal – Čelzi 1:2 (Obamejang u 13 – Žoržinjo u 83, Abraham u 87)

Liverpul – Vulverhempton 1:0 (Mane u 43)

Mančester siti – Šefild junajted 2:0 (Aguero u 52, De Brojne u 82)

Subota

Barnli – Mančester junajted 0:2 (Marsijal u 44, Rašford 90+4)

Vest Hem – Lester 1:2 (Fornals u 45 – Ihenačo u 40, Grej u 56)

Norič – Totenhem 2:2 (Vrančić u 18, Orije autogol u 61 – Eriksen u 55, Kejn iz penala u 83)

Votford – Aston Vila 3:0 (Dini u 42. i iz penala u 67, Sar u 71)

Sautempton – Kristal palas 1:1 (Ings u 74 – Tomkins u 50)

Njuksal – Everton 1:2 (Šer u 56 – Kalvert-Levin u 13. i 64)

Brajton – Bornmut 2:0 (Jahanbahš u 3, Muj u 79)

Tabela: Liverpul 55 (-1), Lester 42, Mančester siti 41, Čelzi 35, Mančester junajted 31, Totenhem 30, Vulverhempton 30, Šefild junajted 29, Kristal palas 27, Everton 25, Njukasl 25, Arsenal 24, Barnli 24, Brajton 23, Sautempton 22, Bornmut 20, Vest Hem 19 (-1), Aston Vila 18, Votford 16, Norič 13.