Meksički napadač Havijer Ernandez (31), koji je nedavno sklopio ugovor sa Seviljom na tri godine, efektno u 62. minutu načeo mrežu Karabaga u Bakuu u pobedi s 3:0 u prvom kolu Lige Evrope.

Poznat i kao Čičarito, Meksikanac je došao u evropski fudbal u leto 2010, kada je iz Gvadalahare (Čivas) prešao u Mančester junajted. Engleski velikan ga je za sezonu 2014/15. pozajmio Realu, a u idućoj je otišao u Bajer iz Leverkuzena. U prethodne dve godine bio je u Vest Hemu.

Čičaritova radost posle pogotka u Bakuu

U svim timovima je ostavio golgeterski trag. U Realu, recimo, u kojem je najkraće igrao, pamtiće ga po pobedonosnom pogotku u 88. minutu, jedinom na meču, protiv gradskog rivala Atletika u revanšu četvrtfinala Lige šampiona na stadionu “Santijago Bernabeu”, koji je odveo “kraljevski klub” dalje.

U evropskom fudbalu je do duela u Bakuu odigrao 331 utakmicu, postigao je 125 golova u svim takmičenjima, ligaškim i šire, a protiv tima iz Azerbejdžana prvi mu je put pošlo za nogom da zatrese mrežu i iz slobodnog udarca.