Ajaks pred 51.017 gledalaca u Amsterdamu sa 7:0 savladao trećeligaša Spakenburg u osmini finala holandskog kupa.

Amsterdamski velikan, branilac duple krune, razgalio je navijače na stadionu “Johan Krojf”. Sijem de Jong je bio trostruki strelac (18, 42, 44), Lasina Traore, 19-godišnji napadač iz Burkine Faso, dvostruki (49, 52), a Dušan Tadić, Ajaksov najbolji strelac u 2019, prvi put je zatresao mrežu u ovoj godini (55). Bio je i asistent za drugi pogodak. Umesto njega u 60. minutu je zaigrao Klas Jan Huntelar.

Poslednji se u strelce upisao Naci Inivar (86. iz penala), još jedan izdanak čuvene škole holandskog šampiona. Sa 16 godina i 223 dana postao je najmlađi igrač koji je dao gol na debiju za Ajaks. Ušao je u igru u 75. minutu umesto De Jonga.