Radović dvostruki strelac

0

Briljira na početku sezone: Miroslav Radović

Radović je već u 13. minutu načeo mrežu gostiju, kada se našao licem u lice sa golmanom Pavelekom, mirno šutirao u donji ugao i doneo prednost domaćinu. Devet minuta kasnije Dosa Žunior je povisio na 2:0, da bi u 34. minutu Bramka smanjio na 2:1. Legija je ipak na poluvreme otišla sa dva gola prednosti, ponovo preko portugalskog štopera, Dose Žuniora, opet posle kornera.

U četvrtom minutu nastavka gosti su smanjili na gol zaostatka, preko Mačaja. Pitanje pobednika rešio je Radović, u gotovo identičnoj situaciji kao prilikom prvog gola, samo pet minuta pre kraja. Za neizvestan finiš pobrinuo se napadač gostiju Flavio Paišao, koji je smanjio na 4:3 u 90. minutu, ali to je bilo sve što je Slask uspeo da uradi.

Radović je tako došao do trećeg gola u prvenstvu, a ukupno osmog u sezoni, ukoliko se računaju i evropska takmičenja. Legija se ovom pobedom popela na drugu poziciju Ekstraklase, sa dva poena manje iza vodeće Visle.

Naredni rival poljskom šampionu biće belgijski Lokeren u Ligi Evrope i taj meč je na progamu u četvrtak.