Nikola Milutinov

Košarkaši CSKA iz Moskve uhvatili su zamajac u Evroligi, četvrtu uzastopnu pobedu upisala je četa Dimitrisa Itudisa i najavila skori napad na sam vrh tabele. Žalgiris je lako položio oružje pred gostujućom kaznenom ekspedicijom, rezultat najbolje govori o igri mačke i miša u Kaunasu – 51:73!

Centralna figura utakmice bio je srpski centar Nikola Milutinov koji je meč završio sa 19 poena i 12 skokova, ostvarivši indeks korisnosti 36, daleko najveći na utakmici.

Milutinov je na parketu proveo 25 minuta, u šutu za dva poena je bio gotovo perfektan (8/9), sa penala savršen (3/3), po šest skokova imao je pod oba reketa, izdvojio se i sa nekoliko atraktivnih poteza i definitivno nosi epitet igrača utakmice.

Gosti su tako došli do devete pobede ove sezone, iskoristili su poraz Olimpijakosa u Beogradu da stanu uz rame Pirejcima i definitivno je da će ruski sastav u nastavku biti sve jači i ubedljiviji, budući da je kompletirao svoje redove.

Osim Milutinova, “dvocifren” kod gostiju bio je još samo Aleksej Šved sa 17 poena.

Kod Žalgirisa, koji ostaje na tri pobede, Džoš Nebo je jedini prebacio deset poena – ubacio je 11 za četu Jure Zdovca.