U poslednjoj utakmici 18. kola španskog prvenstva Atletik odoleo na stadionu “Santijago Bernabeu” – 0:0.

Realov trener Zinedin Zidan poslao je Luku Jovića na teren u 72. minutu umesto Brazilca Vinisijusa Žuniora. U 86. minutu naš napadač je u maniru fudbalskog sidraša nadskočio protivničkog igrača, ali je njegov udarac glavom pogodio stativu pored ukopanog golmana gostiju.

Pre toga stativa se isprečila i posle šuta Nemca Tonija Krosa, a Načo je iz skoka na centaršut iz kornera pogodio prečku.

Barselona vodi s 39 bodova. Real joj je prvi pratilac s 37. “Kraljevski klub”, koji je u prošlom kolu odigrao bez golova s najljućim rivalom na Nou Kampu, ima dve utakmice uzastopce 0:0 posle 13 godina. Tada, u martu 2006, prvo je to bilo u revanšu osmine finala Lige šampiona s Arsenalom u Madridu, a zatim i protiv Valensije na Mestaji u prvenstvu. Usledilo je 0:0 i treći put uzastopce, protiv Betisa na “Bernabeuu” u ligaškom meču.