Košarkaši Real Madrida savladali su Unikahu 95:68 u finalu košarkaškog Kupa Španije i tako upisali 28. titulu u ovom takmičenju.

Od prvog minuta ekipa trenera Pabla Lasa dominirala je u Malagi, stekla 13 razlike u prvoj četvrtini i potom samo uvećavala razliku u svoju korist.

Najbolji igrač kraljevskog kluba na ovom meču, ali i na celom turniru bio je Argentinac Fakundo Kampaco koji je ubacio 13 poena, uz fantastičnih 13 asistencija. Najefikasniji pojedinac finala bio je Džejsi Kerol koji je postigao 20 poena, dok su Trej Tompkins i Valter Tavares postigli po 12 koševa.

Iskusni centar Madriđana Felipe Rejes je osvojio večeras svoj čak sedmi Kup Kralja u karijeri, a inače ovo je peti trofej Reala u kupu u poslednjih sedam sezona. Kraljevski klub je igrao finale u deset od poslednjih 11 izdanja Kupa, a ovo mu je šesti pehar u toj eri.