Lična arhiva
REŠIO DERBI - Stefan Simić okružen igracima Birkale

Loše vreme vremenske prilike, niti prinudno izmenjen tim, nisu sprečili fudbalere Beograda iz Adelajda da zabeleže novu pobedu u prvenstvu Prve lige Južne Australije.

Na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu, u derbiju dosadašnjeg dela šampionata, Beograđani su ugostili drugoplasiranu ekipu VT Birkala i zabeležili zasluženu pobedu – 2:1 (2:0).

S obzirom na to da trener Demijen Mori za ovaj susret nije mogao da računa na čak pet standardnih prvotimaca (nisu igrali Volter, Natsipulos, Markam, Lav i Padler), bilo je i onih koji su bili po malo skeptični po pitanju ishoda derbija, ali kako se utakmica odvijala sve kockice su se složile po meri srpskog kluba.

Ekipa Beograda je već u prvom poluvremenu stekla za goste nedostižnu prednost i trasirala put ka šestoj ovogodišnjoj pobedi u prvenstvu. Mrežu Birkale načeo je Evan Kunavelis, golom iz penala u 25. minutu. Ovaj momak grčkog porekla tako je nastavio seriju golovam pošto je u prošlom kolu bio dvostruki strelac.

Nije prošlo mnogo, a mrežu Birkale pogodio je i Stefan Simić, jedan od ponajboljih igrača Beograda u poslednje dve sezone. Ovaj hitronogi dribler je golom u 39. minutu razrešio dilemu o pobedniku, mada su gosti u drugom poluvremenu uspeli da smanje na 2:1, ali ne i da ugroze elipu iz Vudvila u nameri da osvoji nova tri boda, s kojima se učvršćuje na čelu tabele.

Trener Mori je izveo tim: Čembrlen, Džons (Markam 60’), F. Šumark, Tobijas, Kamins (Dej 60’), Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Simić, Kunavelis (Bejns 90’), Disoto (Verbi 72’).

U idućem kolu fudbaleri Beograda su gosti trenutno poslednjeplasirane ekipe na tabeli Adelajd Kobras. Meč se igra u petak uveče, 25. juna od 19.30 na terenu Vigal Oval.

Kiša odložila utakmice

Zbog obilnih padavina U Adelajdu, dan pred duel Beograda i Birkale stiglo je obaveštenje iz kancelarije “kuće fudbala” da će pojedine utakmice biti odložene.

Tako su predviđeni susreti mladog tima Beograda i rezervnih timova odložene, kao i susreti ženskih timova. Svi ovi mečevi biće odigrani kada se za to ukažu uslovi.

PRVA DRŽAVNA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 9. kola: Vestern Strajkers – Adelajd Kobras 5:1, Beograd – VT Birkala 2:1, Plejford Siti – Adelajd Hils 5:1, Modburi Džets – Adelajd Viktori 4:0, Z. Adelajd – Fulam Junajted 0:3, Para Hils Najts – Istern Junajted 1:0.

1. Beograd 9 6 2 1 18:7 20
2. Plejford S. 9 6 0 3 22:11 18
3. Modburi 9 5 2 2 17:7 17
4. VT Birkala 9 5 1 3 17:9 16
5. Viktori 9 4 2 3 15:13 14
6. Para Hils 9 4 2 3 6:6 14
7. V. Strajkers 9 4 1 4 15:14 13
8. Fulam J. 9 3 1 5 9:16 10