Rim: Ana Ivanović u trećem kolu!

0

Ana Ivanović

Ivanovićeva je do drugog trijumfa u trećem međusobnom duelu sa Korne došla sa 7:6 (7:1), 7:5, posle jednog sata i 48 minuta igre. Ana će u borbi za plasman u četvrtfinale za rivalku imati pobednicu susreta između Ruskinje Marije Šarapove i Monike Puig iz Portorika.

U duelu Ivanovićeve i Korne viđeno je dosta uspona i padova. U prvom setu, Korne je bila ta koja je ‘jurila’ Ivanovićevu, a u drugom setu su se uloge promenile. Ipak, Ivanovićeva je zaigrala dobro kada je bilo najpotrebnije i zasluženo pobedila. Ana je u prvom setu vodila sa 5:3, ali je Korne uspela da osvoji tri uzastopna gejma – 5:6. Ivanovićeva je ostala pribrana, izjednačila i onda i taj brejku deklasirala rivalku – 7:6.

U drugom setu su obe teniserke bile stabilnije prilikom servisa, ali je opet Ana imala više nerava u odlučujućim momentima. Kod vođstva 6:5 osvojila je sva čeiri poena na servis protivnike obezbedila prolaz u narednu rundu.