Ronaldo na koti 200, Đukićeva Kordoba “skinula mrak”

0

Još jedan het trik: Kristijano Ronaldo

Ekipa Karla Anćelotija stekla je četiri boda više od gradskog rivala Atletika, a pet od Barselone, koja ima meč manje.

I ovaj meč "kraljevskog" kluba protekao je u znaku fenomenalnog Kristijana Ronalda. Najbolji igrač sveta stigao je do 200. gola u Primeri i postao pojedinac sa najviše het trikova u istoriji takmičenja, čak 23. Portugalac je, takođe, postao sedmi najbolji strelac u istoriji pet najkvalitetnijih liga na svetu.

Punih 14 utakmica ove sezone čekala je Kordoba na prvu pobedu i dočekala je. Tim našeg trenera Miroslava Đukića iznenadila je Bilbao u gostima golom Nabira Gilasa u 23. minutu 1:0. Gurpegi je katastrofalno pogrešio i omogućio napadaču Kordobe situaciju jedan na jedan.

Atletiko Madrid nije imao problema sa Elčeom i zahvaljujući golovima Hoze Marije Himeneza u 16. i Marija Mandžukića u 53. minutu slavio 2:0.