Rukometaši poraženi od Danske

0

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Šešum, Ilić i Stanković, koji su postigli po četiri gola. Najbolji u redovima evropskog šampiona bio je Egert Jensen sa 10 golova.

Austrija i Island igrali su ranije danas bez pobednika, 37:37. Prvo mesto na tabeli drži Danska sa četiri boda, Island ima dva poena. Srbija i Austrija su sakupile po jedan bod.

Mečevi trećeg kola u grupi B biće odigrani u subotu, 23. januara, a sastaće se Danska – Island i Srbija – Austrija. Našoj selekciji je za siguran plasman u drugi krug takmičenja neophodna pobeda nad domaćinom kontinentalnog šampionata.

Danska je zaigrala angažovano na početku meča i posle serije grešaka srpskog tima u 10. minutu stekla prednost od četiri gola (7:3). Skandinavci su u 14. minutu imali i vođstvo od pet golova (9:4). Danci su do kraja prvog poluvremena kažnjavali svaku grešku srpskih rukometaša. Selektor našeg tima Sead Hasanefendić je pokušavao čestim izmenama na poremeti ritam igre rivala, ali su Danci prvih 30 minuta rešili u svoju korist rezultatom 15:9.

Srpski rukometaši su nastavili sa tehničkim greškama i u drugom poluvremnu, a Danci su iz brzih kontranapada stigli u 39. minutu do prednosti od sedam golova (20:13). Naši igrači su u 53. minutu smanjili prednost aktuelnih evropskih šampiona na 25:21. Međutim, Danci su do sigurnom igrom meč priveli kraju i zasluženo su stigli do pobede.

Selektor reprezentacije Srbije Sead Hasanefendić izjavio je da je razočaran porazom njegovog tima od Danske, ali da veruje da će pobeda nad domaćinom evropskog šampionata, selekcijom Austrije biti dovoljna za plasman u drugi krug.

Srbija – Danska 23:28 (9:15)

Linc, Tips arena
Sudije: Jirži Novotni i Vaclav Horacek (Češka)

Srbija: Stanić 4 odbrane, Kojić, Šešum 4, Nikčević 2, Stojanović 3, Toskić, Perić 3 odbrane, Ilić 4, Marković, Pejanović, Anđelković, Lapčević, Vilovski 2, Vučković 3, Nenadić 1, Stanković 4.

Danska: Hvid 3 odbrane, Mogensen, Laen, Jorgensen, Kristijansen, H. Knudsen, Egert 10, Landin 4 odbrane, Spelerberg 1, M. Knudsen 4, Svan Hansen, Lindberg 5, Sondergard 1, Hansen 5, K. Nilsen, M. Nilsen 2.