rss.rs
Ženska rukometna reprezentacija Srbije

Srbija u Nantu savladala Poljsku rezultatom 33:26 (13:14) u prvom kolu A grupe na 13. Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

U prvom poluvremenu Poljakinje su bile na ravnoj nozi s našima. Imale su i po dva gola prednosti, a na odmor su otišle s jednim (14:13).

U drugom delu Srbija je zaigrala agilnije. U 38. minutu naše su prvi put povele s dva gola razlike (21:19). Nadalje se zaliha i uvećavala i na šest-sedam golova. Poljakinje to nisu više mogle da prate. U drugom poluvremenu rezultat je bio 20:12.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je naša reprezentativka Katarina Krpež-Slezak, najefikasnija na meču s 11 golova.

U neizvesnoj završnici Švedska je savladala Dansku sa 30:29 (15:16). Srbija sledeći meč igra u nedelju (18 časova) protiv Švedske, a susret s Danskom u poslednjem kolu je u utorak (21 čas). Po tri prvoplasirane iz četiri grupe idu dalje u dve grupe sa po šest reprezentacija.