Slavlje srpskih rukometašica

Rukometašice Srbije savladale su Sloveniju 31:25, u poslednjem meču grupe 1 druge faze Svetskog prvenstva.

One su ranije ostale bez šansi za četvrtfinale, u koje su se plasirale Francuska i Rusija, koje u međusobnom duelu odlučuju o prvom mestu.

Već do poluvremena su naše devojke stigle do prednosti od +5, a u nastavku utakmice su u jednom momentu povele i sa maksimalnih +8, posle čega je očekivano došlo i do manjeg pada koncentracije, ali je trijumf tada već uveliko bio upisan u knjige.

Srbija drugu fazu takmičenja dakle završava na trećem mestu u grupi sa šest osvojenih bodova i naći će se u ukupnom skoru negde između 9. i 12. mesta što je zaista dobar uspeh uzimajući u obzir prethodne rezultate na velikim takmičenjima.

Najefikasnija kod nas bila je Stoiljković sa osam postignutih golova, dok je šest dala Kovačević. Na drugoj strani, Varagić je završila sa pet postignutih golova u selekciji Slovenije.