EPA/GEORGIOS KEFALAS
Roman Safijulin

Roman Safijulin, ruski teniser, propustio je priliku da zabeleži veliku pobedu nad Endijem Marijem na turniru u Bazelu, prvi set je rešio u svoju korist, ali je naredna dva izgubio i doživeo je poraz.

Safijulin je do glavnog žreba stigao kroz kvalifikacije i iznenadio je favorizovanog Britanca u prvom setu, dobivši taj-brejk sa 7:6.

U drugom je Mari uspeo da pronađe ritam i izjednači sa 6:3, a u trećem je Rus imao ogromnu priliku za pobedu.

Vodio je Roman sa 3:1, ali je potom izgubio dva servis gema, što je Mariju omogućilo da u desetom gemu završi meč sa 6:4.

Safijulin će pamtiti ovaj duel jer je potencijalnom pobedom mogao da prvi put u karijeri stigne do plasmana boljeg od 90. pozicije na ATP listi.