Odbojkaši Srbije su u Parizu izgubili od domaćina u drugoj pripremnoj utakmici za Svetsko prvenstvo.

Muška seniorska reprezentacija Srbije odigrala je u Parizu drugu prijateljsku utakmicu protiv Francuske u okviru priprema za Devetnaesto svetsko prvenstvo (9-30. septembar) u Bugarskoj i Italiji. U dvorani “Pjer de Kuberten” domaćin je pobedio Srbiju s 3:2 (26:28, 25:27, 25:19, 25:13, 15:12) posle 128 minuta igre. Prekjuče je razvoj događaja bio sličan, a završio se u korist našeg državnog tima.

Posle bolje igre tokom prva dva seta, Srbija je povela sa 2:0, ali su na isti način uzvratili Francuzi i izjednačili na 2:2.

U petom setu, Francuska je vodila sa 8:5, a Srbija uspela da izjednači na 12:12. Ipak, serijom 3:0, Francuska je peti set dobila sa 15:12.

Odbojkaši s treninzima nastavljaju u Beogradu.

Srbija će igrati u grupi u Bariju sa SAD, Rusijom, Australijom, Kamerunom i Tunisom, dok je Francuska svrstana u grupu s Brazilom, Kanadom, Holandijom, Kinom i Egiptom, koja će igrati u Ruseu u Bugarskoj.