Bundesliga je u 15. kolu donela mnogo uzbuđenja, a najveće je priredio Šalke koji je na svom terenu ubedljivo savladao Hofenhajm sa 4:0.

Ovo je ujedno prva pobeda Šalkea ove sezone i ujedno prva od 17. januara 2020. godine.

Najbolji igrač na terenu bio je Amin Harit koji je upisao tri asistencije i postigao jedan gol, dok je Endru Hop postigao tri gola.

Šalke je došao do vođstva krajem prvog poluvremena, kada je Hop u 42. minutu postigao vodeći gol. Potom je Isti igrač u 57. minutu i onda u 63. minutu zatresao mrežu Hofenhajma i kompletirao het-trik, pa se Harit postarao za konačnih 4:0.

U ostalim mečevima Frajburg je sa 5:0 bio boji od Kelna. Demirović je već u 19. minutu postigao prvo gol, a 19 minuta kasnije je Hofler duplirao prednost.

Potom Salaj u 59. minutu pogađa za 3:0, da bi 10 minuta kasnije Lejnart postigao i četvrti gol. Za 5:0, pobrinuo se Holer u 79. minutu utakmice.