Ren poveo na Olimpiku u Ligi Evrope, rimski “nebeskoplavi” preokrenuli.

Sergej Milinković Savić, koji je u minulom kolu italijanskog prvenstva postigao prvi gol ove sezone, nastavio je da pogađa mrežu. Protiv francuskog tima je ušao u igru u 53. minutu, a deset minuta kasnije, ne časeći časa čim je lopta došla do njega, poravnao je na 1:1. Pobedonosni pogodak dao je najbolji strelac Lacija Čiro Imobile u 75.

Sevilja je s minimalnih 1:0 na svom “Pichuanu” savladala Apoel iz Nikozije. Za goste su ceo meč odigrali Uroš Matić i Vujadin Savić, a Andrija Pavlović, povratnik u našu reprezentaciju, povučen je iz igre u 66. minutu.

Ajntraht je odneo minimalnih 1:0 iz Portugalije. Za nemački tim celu utakmicu je odigrao Filip Kostić, a Mijat Gaćinović je presedeo na klupi. Dejan Joveljić nije bio u kombinaciji.

Andrija Pavlović na meču u Sevilji

Rezultati drugog kola

A grupa

Didelanž – Karabag 1:4 (Barnije u 90 – Zubir u 11, Mičel u 30, Almeida iz penala u 37, Kintana u 69)

Sevilja – Apoel 1:0 (Ernandez u 17)

B grupa

Lugano – Dinamo Kijev 0:0

Malme – Kopenhagen 1:1 (Rozenberg u 55 – Nilsen autogol u 45)

C grupa

Krasnodar – Hetafe 1:2 (Ari u 69 – Rodrigez u 36. i 61)

Trabzon – Bazel 2:2 (Parmak u 26, Soza u 78 – Vidmer u 20, Okafor u 80)

D grupa

Rozenborg – PSV 1:4 (Adegbenro u 70 – Rozario u 14, Meling autogol u 37, Malen u 41. i 79)

Sporting – LASK 2:1 (Luiz Felipe u 59, Bruno Fernandes u 63 – Raguz u 16)

E grupa

Seltik – Kluž 2:0 (Eduard u 20, Eljunusi u 59)

Lacio – Ren 2:1 (Milinković Savić u 63, Imobile u 75 – Morel u 53)

F grupa

Arsenal – Standard 4:0 (Martineli u 14. i 16, Vilok u 22, Sebaljos u 58)

Gimarais – Ajntraht 0:1 (Ndika u 36)

G grupa

Fejenord – Porto 2:0 (Turnstra u 49, Karsdorp u 80)

Jang bojs – Rendžers 2:1 (Asale u 50, Fasnaht u 90 – Morelos u 44)

H grupa

CSKA – Espanjol 0:2 (Vu u 64, Kampucano u 90)

Ferencvaroš – Ludogorec 0:3 (Lukoki u 1, Forster u 40. i 64)

I grupa

Aleksandrija – Gent 1:1 (Sitalo u 61 – Depoatre u 6)

Sent Etjen – Volfzburg 1:1 (Kolođijčak u 13 – Vilijam u 15)

J grupa

Istanbul – Borusija (M) 1:1 (Višča u 55 – Herman u 90)

Volfzberger – Roma 1:1 (Lindl u 51 – Spinacola u 27)

K grupa

Bešiktaš – Vulverhempton 0:1 (Boli u 90)

Braga – Slovan 2:2 (Vijana u 31, Galeno u 63 – Šporar u 45, Vijana autogol u 87)