EPA/Antonio Bat
Fudbaleri Šerifa slave plasman u Ligu šampiona

Fudbaleri Šerifa iz Tiraspolja igraće u grupnoj fazi Lige šampiona u sezoni 2021/22.

Šerif je u Moldaviji napravio ogromno iznenađenje pobedivši Dinamo Zagreb sa čak 3:0 i zakoračili su ka Ligi šampiona.

Takođe važan korak su napravili u kolu pre, kada su u dvomeču bili bolji od Crvene zvezde sa ukupnim rezultatom 2:1…

U Zagrebu je Dinamo dočekao Šerif sa nadom da će moći da kreira veliku dramu i potencijalno napravi veliki preokret, ali se to na njihovu žalost nije dogodilo.

Šerif je već u 4. minutu imao veliku šansu, ali je Til bio neprecizan i Dinamo je mogao da odahne, pa su preko Čopa u 11. minutu i oni zapretili i to je bila najbolja šansa koju domaćin nije iskoristio.

Na kraju, meč je završen rezultatom 0:0 i Šerif se plasirao u Ligu šampiona.

Red Bul Salcburg je pobedio Brondbi sa 2:1 u Austriji, a u Danskoj su takođe tim rezultatom slavili i sa ukupnih 4:2 stigli do cilja – Lige šampiona.

Poveli su preko Šeška već u 4. minutu, da bi Aronson u 10. povisio na 2:0 i bilo je jasno ko će trijumfovati u ovom dvomeču, a poraz je Brondbi uspeo samo da ublaži i to zahvaljujući Maksu u 62. minutu.