Fudbaleri Sevilje osvojili su ovogodišnju Ligu Evrope pošto su u velikom finalu savladali Inter sa 3:2, posle odlične partije i dva gola De Jonga, kao i autogola Lukakua.

Pre spektakularnog finala, Inter je sa 5:0 deklasirao Šahtjor u polufinalu, Sevilja je sa 2:1 iznenadila Mančester junajted. I ovoga puta, žestoko je počelo od samog starta.

Poveo je Inter već u 5. minutu iz penala preko Lukakua, De Jong je sa dva pogotka režirao preokret, a Godin je u 36. minutu izjednačio na 2:2.

Ipak, posle makazica Dijega Karlosa, Lukaku je prosledio loptu u sopstvenu mrežu u 74. minutu, za konačnih 3:2 i novu titulu Sevilje.

Sevilja – Inter 3:2

(De Jong 12, 33, Dijego Karlos 74 – Lukaku 5, Godin 36)

Sevilja: Bono, Navas, Kunde, Dijego Karlos (od 86. Gudelj), Regilon, Fernando, Žordan, Banega, Okampos, Suso (od 78. Vaskez), De Jong (od 85. En Nesiri)

Inter: Handanović, Bastoni, De Vrij, Godin, Jang, Galjardini (od 78. Eriksen), Brozović, Barela, D’Ambrozio (od 78. Mozes), Martinez (od 78. Sančez), Lukaku