Privatna arhiva
Gol slaba uteha: Goran Zoric (Sindjelic)

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića nisu uspeli da se oporave od poraza u meču protiv Lalor Sloge u gostima, pa su i u ovom kolu poklekli, i to na domaćem terenu u duelu s Mil Parkom – 1:3 (1:1).

Gosti su poveli već u 17. minutu iz jedanaesterca, ali je samo koji minut kasnije veteran Goran Žorić poravnao rezultat i činilo se da će nezgodni gosti konačno biti savladani.
Međutim, kako je utakmica odmicala, Mil Park je preuzeo inicijativu i na samom startu drugog poluvremena došao i do nove prednosti.

Igrači Sinđelića nisu imali dovoljno “municije” za ovaj meč, pa je Mil Park umešno čuvao stečenu prednost i pred kraj trećim pogotkom obezbedio zasluženu pobedu.

Sa izuzetkom utakmice protiv Hopers Krosinga, kada su igrači Vestgejta bili na željenom nivou, u svim ostalim duelima odigrali su ispod proseka, pa s obzirom na igre peto mesto u ovom trenutku nije loš plasman. Gosti su pak pobedom nad Sinđom preuzeli prvu poziciju na tabeli.

Ekipu Sinđelića s klupe nije vodio trener Goran Lozanovski, a između stativa nije bilo golmana Santilija. Obojica su pod suspenzijom zbog crvenih kartona zarađenih još protiv Hopers Krosinga.

Vestgejt je igrao u sastavu: Trifković, Jang, Džurkić, Stat, Međedović, Elis, Nikolić (Dimčevski 45’), Kanel (Gasparis 70’), Talevski (Portiljo 52’), Mekrej (A.Petrovski 80’), Žorić.

U predigri su rezervisti Sinđelića pobedili Mil Park sa 3:1 (2:1), golovima Kira (dva) i Ragaba.

Sledeći je Morland

Fudbaleri Sinđelića već večeras igraju naredni meč u Drugoj ligi Viktorije. Ponovo su domaćini, a na megdan im dolazi Morland Junajted, ekipa koja još nije zabeležila pobedu ove sezone i ima samo jedan bod. Utakmica prvih timova počinje u 20.30 časova, a rezerve igraju od 18.15.

DRUGA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 5. kola: Sinđelić – Mil Park 1:3, Eping Siti – Altona Ist Finiks 3:2, Lalor Sloga – Morland Junajted 2:2, Džilong Rendžers – Albion Rovers 0:2, Hopers Krosing – Vestern Sabarbas 2:4, Hjum Junajted – Apfild 1:1.

1. Mil Park 5 4 1 0 13:3 13
2. Apfild 5 4 1 0 8:3 13
3. Albion R. 5 4 0 1 10:3 12
4. Hopers K. 5 3 0 2 10:10 9
5. Sinđelić 5 2 1 2 13:11 7
6. Altona Ist 5 2 1 2 6:6 7
7. Lalor Sloga 5 2 1 2 7:8 7
8. Vestern S. 5 2 0 3 8:11 6