M. Ninović
Goran Žorić u naletu na gol Rendžersa

Malo koji rival će se izgleda naigrati fudbala u Sinđelićevom “Getu” ove sezone. U 4. kolu Druge državne lige Viktorije (grupa severozapad) na Oreana Parku u Ardieru, fudbaleri Vestgejta su savladali Džilong Rendžers (3:1) i dobrom igrom se iskupili za neočekivani poraz od Ist Altone prethodnog vikenda.

I drugi put je Sinđin teren bio neosvojiv za goste, a najveće zasluge za pobedu idu strelcima golova, Liamu Kanelu (32. minut) i Aleksandru Petrovskom koji je pogađao u 35. i 83. minutu.

Od samog starta domaći su krenuli uraganski ka golu rivala. Izabranici novog trenera Gorana Lozanovskog su u početnih nekoliko minuta dva puta pogodili prečku i postigli gol koji su sudije poništile zbog ofsajda.

I onda, umesto da Sinđelić vodi sa dva razlike, stigla je kazna za promašaje. Gosti su u 10. minutu neočekivano poveli golom Eda Norta iz slobodnog udarca sa ivice šesnaestreca.

Međutim, fudbaleri Vestgejta su nastavili s napadačkom igrom i nedugo posle isteka pola sata igre golom Kanela izjednačili na 1:1. Bio je ovo period igre u kome su fudbaleri Sinđelića dominirali, da bi samo koji minut kasnije prvim pogotkom na utakmici Aleksanda Petrovskog i poveli sa 2:1.

Ovaj rezultat se nije menjao sve do 83. minuta, kada je Petrovski svojim drugim pogotkom overio sigurnu pobedu, koja je mogla biti i ubedljivija i nijednog momenta nije dolazila u pitanje.

Trener Lozanovski izveo je sastav: Valeze, J. Džurkić, Eftimoski, Međedović (kapiten), Nikolić (Dikson 57’), Panjokolo, Petrovski (Kavaria 86’), Sarbin, Stat, Žorić (Jeng 86’), Kanel.

U predigri su rezerve Džilong Rendžersa pobedile sa 5:3 (3:1). Golove za Sinđelić postigli su Orilja u 29. (jedanaesterac), Birtašević u 84. i Sove u 86. minutu.

U idućem kolu Sinđelić igra derbi protiv hrvatske ekipe Stratmor Split, koja je zabeležila sve četiri pobede na startu sezone. Utakmica je na programu u subotu, 24. aprila od 15.00 časova, na terenu Stratnejver Rizerv.

Dvostruki strelac Petrovski u skoku pred golom Džilong Rendžersa

Druga liga Viktorije (grupa severo-zapad)

Rezultati 4. kola: Vestgejt Sinđelić – Džilong Rendžers 3:1, Eping Siti – Albion Rovers 0:3, Lalor Junajted Sloga – Vestern Sabarbs 0:1, Morland Junajted – Mil Park 1:1, Hopers Krosing – Altona Ist Finiks 0:1, Hjum Junajted – Stratmor Split 0:2.

1. Stratmor 4 4 0 0 12:1 12

2. Vestern S. 4 2 2 0 6:2 8

3. Hopers K. 4 2 1 1 7:4 7

4. Sinđelić 4 2 1 1 6:3 7

5. Altona Ist 4 2 1 1 4:2 7

6. Hjum J. 4 2 1 1 4:3 7

7. Džilong R. 4 1 1 2 4:6 4

8. Lalor J 4 1 1 2 4:9 4