Lična arhiva
Slavlje fudbalera Sinđelica posle pobede nad Hopers Krosingom

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića uknjižili su drugu uzastopnu pobedu u Drugoj ligi Viktorije, pošto su kao gosti savladali Hopers Krosing sa 3:2 (1:0). Junak pobede kojom je srpski klub izbio na vrh tavele, bio je trostruki strelac Lijam Kanel, koji je pogađao mrežu rivala u 3, 53. i 65. minutu.

Međutim, umesto strelca het-trika, u centru pažnje bio je sudija ovog meča, koji je neobjašnjivo dodelio čak pet crvenih kartona Sinđeliću! Isključio je trojicu igrača srpskog kluba, kao i trenera Gorana Lozanovskog i njegov saradnika Džimija Gacovskog.

Prvo je na isteku poslednjeg minuta prvog poluvremena poslao u svlačionicu kapitena Sinđelića Mileta Međedovića. Uprkos tome, naš tim je na sredinom dugog dela uvećao prednost na 3:0.

Posle toga, prvo je golman Santili dobio jedan žuti karton, a tri minuta kasnije i drugi, da bi odmah zatim bio isključen i Kanel!

Izgledalo je da je arbitar bio rešen da po svaku cenu pomogne domaćinu, ali nije vredelo. Uspeo je Hopers Krosing sa tri igrača više da postigne dva gola i ublaži poraz, ali su Sinđini junaci ipak uspeli da izdrže do kraja meča.

Trener Lozanovski se odlučio za sastav: Santili, Gilmur (Gasparis 69’), Stat, Međedović, Džurkić, Sarbin (Jang 69’), Petrovski, Kanel, Žorić (Mekre 60’), Dejvis, Dimčevski (Nikolić 77’).

U predigri su rezervni timovi odigrali nerešeno 2:2, a golove za Sinđelić postigli su Ragab u 40. i Kir u 78. minutu.

U idućem kolu oslabljeni tim Sinđelića ponovo igra u gostima, ovaj put protiv Hjum Junajteda. Meč je na programu u subotu, 2. aprila od 19.15 časova, na terenu Laura Daglas Rezerv.

DRUGA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 2. kola: Lalor Junajted Sloga – Eping Siti 0:1, Morland Junajted – Albion Rovers 0:2, Džilong Rendžers – Hjum Junajted 2:2, Mil Park – Altona Ist Finiks 1:1, Vestern Sabarbs – Apfild 1:2, Hopers Krosing – Vestgejt Sinđelić 2:3.

1. Sinđelić 2 2 0 0 7:2 6
2. Albion R. 2 2 0 0 5:1 6
3. Apfild 2 2 0 0 3:1 6
4. Mil Park 2 1 1 0 5:2 4
5. Altona 2 1 1 0 2:1 4
6. Hopers K. 2 1 0 1 5:5 3
7. Lalor Sloga 2 1 0 1 2:3 3
8. Hjum J. 2 0 1 1 2:3 1