EPA-EFE/PETER POWELL
De Brujne postiže gol

Fudbaleri mančester sitija savladali su kao gosti ekipu Barnlija sa 2:0 i vratili se na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Kratko su fudbaleri Liverpula boravili na prvom mestu na tabeli Premijer lige, Mančester siti se trijumfom u Barnliju vratio na poziciju koju drži u većem delu sezone.

Na “Turf muru” ekipa Pepa Gvardiole do tri boda došla je već u prvom poluvremenu, kada su asistencije Sterlinga u pogotke pretvorili De Brujne i Gundogan.

Siti ponovo ima bod više od Liverpula, koji je ranije danas pobedio Votford 2:0.

Čelsi je priredio neprijatno iznenađenje svojim navijačima, Brentford je na “Stamford bridžu” odneo pobedu od 4:1.

Svi golovi viĐeni su u drugom poluvremenu, a Ridiger je doneo prednost domaćem timu u 48. minutu.

Ipak, usledila je kanonada gostiju, a pogađali su Janelt u 50. minutu, Eriksen u 54, pa ponovo Janelt u 60, da bi konačan rezultat postavio Visa u 87.

Vulvsi su na svom terenu bili bolji od Aston Vile 2:1 i tako nastavili poteru za timovima koji se bore za plasman u Ligu šampiona.

“Vukovi” su poveli preko Jonija u 7. minutu, u 36. je duplirana prednost autogolom Ešlija Janga.

Konačan rezultat postavio je Oli Votkins sa bele tačke u 86. minutu.

U utakmicama Brajton – Norič (0:0) i Lids – Sautempton (1:1) nije bilo pobednika.