Nemanja Nedović

Košarkaši Panatinaikosa savladali su kao gosti Larisu sa 90:86 u meču košarkaške lige Grčke, a odličnu partiju prikazao je srpski reprezentativac Nemanja Nedović.

Domaći košarkaši su dobili prvu četvrtinu protiv grčkog evroligaša sa čak 13 poena razlike (29-16), dok su tokom drugih 10 minuta dogurali i do +16.

Poćetkom treće četvrtine prednost Larise je iznosila +19, a onda je srpski reprezentativacpojačao ritam, pogađao iz svih pozicija, a na kraju je pogodio i trojku za konačno izjednačenje (71-71), kada njegov tim više nije dozvolio da bude u minusu.

Nedović je postigao 38 poena, što je za jedan manje od njegovog rekorda karijere, koji je ostvario u decembru 2020. u Evroligi protiv Makabija iz Tel Aviva.

Fantastičan u šutu bio je srpski bek, pogodivši 8 trojki iz 14 pokušaja i sa samo jednim promašajem iz šest pokušaja za dva poena.