Bogdan Bogdanović

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao je 11 poena u trijumfu Atlante nad Klivlendom rezultatom 131:107.

Hoksi su od samog starta meča nagovestili da bi mogli imati sjajno poentersko veče i to se upravo dogodilo.

Sa 66 postignutih poena i prednošću od 13 poena Atlanta je otišla na poluvreme, da bi u drugom delu utakmice odradila posao i savladala neugodnu ekipu Klivlenda.

Jang i Herter predvodili su strelce tima iz Džordžije. Jang je ubacio 30, a Herter je dodao 23 poena.

U pobedničkom timu je još Okongvu ubacio 18, a Kapala 12 poena.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je igrao sa klupe, a na terenu je proveo 22 minuta, za koja je postigao 11 poena, imao dva skoka i jednu ukradenu loptu.

U redovima Klivlenda istakli su se Osman sa 21, Garland sa 18 i Braun sa 15 poena.

Atlanta je vezala četvrtu pobedu i sa učinkom 40-37 zauzima osmo mesto na tabeli Istočne konferencije.

Klivlend se nalazi u lošoj formi, pošto su upisali četvrti poraz u poslednjih pet mečeva, imaju dve pobede više od Atlante i sedmi su na tabeli na Istoku.

Rezultati noćašnjih mečeva NBA lige: Detroit – Filadelfija 102:94, Bruklin – Milvoki 119:120, Čikago – LA Klipers 135:130, Juta – LA Lejkers 122:109.