EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Fudbaleri Lacija pobedili su na svom terenu ekipu Sampdorije 1:0 u meču 23. kola Serije A.

Jedini gol za domaći tim postigao je Alberto u 24. minutu na asistenciju srpskog fudbalera Sergeja Milinkovića-Savića.

Lacio je trenutno je četvrti na tabeli sa 43 boda, dok je Sampdorija deseta sa 30 bodova. Fudbaleri Lacija u narednom kolu Serije A gostuju Bolonji, a Sampdorija dočekuje Atalantu.

Fudbaleri Đenove i Verone podelili su bodove, 2:2. Gosti su poveli golom Ivana Ilića u 17. minutu. Đenova je izjednačila u 48. minutu preko Šomurodova je. Novu radost gostima doneo je Davide Faraoni svojim golom u 61. minutu, ali je u 94. minutu Milan Badelj zatresao mrežu Veronu za 2:2.

Verona je deveta sa 34 poena, dok je Đenova na 11. mestu sa 26 bodova. U narednom kolu Verona će dočekati Juventus, dok će Đenova gostovati Interu.