Šok u Londonu: Liverpul ispustio tri gola prednosti i oprostio se od titule!

0

Neverica u redovima Liverpula posle trećeg gola Kristal palasa

Šta se to desilo ekipi koja je 70 i kusur minuta igrala viktorije pred golom domaćina verovatno niko u Liverpulu neće moći da objasni. Kao što je nerazjašnjen ostao i onaj trijumf nad Milanom u Ligi šampiona 2005, kada su Rosoneri na poluvremenu imali 3:0 da bi Crveni u nastavku ostvarili jedan od najvećih podviga u istoriji fudbala i posle penala došli do evropske krune. Večeras im se sve vratilo.

Poslednji i jedini put kada je Liverpul ispustio tri gola prednosti protivnik je bio Sautempton, u avgustu 2000. godine. Ali, ovaj kiks će dugo boleti jer je Palas, sva je prilika, šampionsku titulu uručio Mančester Sitiju. Liverpul je, doduše, i dalje prvi, ali sada ima samo bod više od Građana pred poslednje kolo, a odigrao je utakmicu više. Mogućnost da skupoceni tim sa Itihada ispusti ovakav poklon iz naručja čini se nemogućom.

Strelci za domaćina su bili Dilejni u 79. i Gejl u 81. i 88. minutu, a golove za Liverpul su dali Alen u 18, Staridž u 53. i Suarez u 57. minutu.