Sasuolo je dočekao Veronu i pobedio rezultatom 3:2, uz gol na obe strane srpskih reprezentativaca Darka Lazovića i Filipa Đuričića.

Obojica su potvrdila vrhunsku formu u kojoj igraju kroz čitavu sezonu, Lazović je imao i asistenciju, što posebno može radovati novog selektora Dragana Stojkovića pred nastupajuće kvalifikacione borbe za Mundijal u Kataru.

Tokom svih 90 minuta viđena je otvorena igra oba tima i goleada čiji je vrhunac bio gol rezerviste domaćeg tima Hameda Traorea u 81. minutu.

Lokateli je u 4. minutu najavio uzbuđenja, a Lazović je pred sam kraj poluvremena rutinirano pogodio za egal pred veliki odmor. Bila je to mirna, precizna reakcija našeg igrača i egzekucija u maniru najboljih golgetera.

U nastavku, u 51. minutu Filip Đuričić je pogodio za 2:1, da bi Verona u 79. minutu uspela da izjednači na 2:2. Srpski fudbaler je upisao asistenciju, a Dimarko je bio strelac i meč je u tom trenutku dobio na novoj neizvesnosti.

Sasuolo nije klonuo, štaviše odgovorio je dva minuta kasnije, rekosmo, preko Traorea kome je samo desetak minuta u igri bilo dovoljno da se proslavi: pogodio je za 3:2 i doneo veliku radost svom timu i tri boda koja ostavljaju Sasuolo u gornjem delu tabele.