Reprezentacije Španije i Grčke odigrali su 1:1 u Granadi u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Ogromno iznenađenje i veliki bod Grci su osvojili golom iz smešnog penala koji je realizovao Anastasios Bakasetas na početku drugog poluvremena.

Tada je Injigo Martines napravio veliki glupost i đonom nagazio Jorgosa Macurasa i tako kumovao kiksu velikog favorita.

Prethodno je Alvaro Morata doveo Špance u vođstvo, ali ono nije materijalizovano, pa je Švedska već usamljena na vrhu B grupe.

Šveđani su u Stokholmu savladali Gruziju 1:0.

Na povratku Zlatana Ibrahimovića selekcija “tri krune” se pomučila, ali došla do tri boda i najbolje počela trku.

Upravo je as Milana asistirao za jedini pogodak iz 35. minuta kada je strelac bio Viktor Klason.

U grupi C, Italija je lako savladala Severnu Irsku 2:0 u Parmi.

Sve je bilo rešeno posle 39 minuta kada su Azuri postigli dva gola preko Domenika Berardija i Čira Imobilea.

Sve posle toga je bilo odrađivanje posla, pa se tim Roberta Mančinija pridružio Švajcarskoj na vrhu.