Španija lako dobila Srbiju! “Orlovi” na Grke u osmini finala

0

Stefan Marković, plejmejker "orlova"

Utakmica je bila lišena rezultatskog značaja. Domaćin šampionata pokazao je još jednom da je "kaznena ekspedicija". Od samog starta utakmice, braća Gasol, Navaro i ostale zvezde "furije" nametnulu su svoj ritam. Brzom igrom sa dosta kontranapada, lakih poena, trojki, Španija je već posle 20 minuta rešila pitanje pobednika. Na semaforu je pisalo 35:54.

Početkom treće četvrtine bilo je čak 25 poena razlike i ličilo je na katastrofu "orlova". Ipak, krajem treće četvrtine i početkom poslednje deonice razigrao se Nemanja Bjelica, uz dobre role Raduljice i Štimca, Srbija je u jednom trenutku spustila razliku na samo minus 10 (67:77). Ipak, u finišu, Španije se odlepila. Tome je kumovala i tehnička greška Đorđevića u 38. minutu. Posle obostrane tehničke greške za obojicu selektora, naš "kormilar" morao je u svlačionicu pre isteka 40. minuta.

Predstavljamo Grčku – protivnika Srbije u osmini finala

"Orlovi" su završili takmičenje u grupi A sa dve pobede i tri poraza i kao četvrtoplasirana selekcija igraće sa liderom grupe B Grčkom, koja je u derbiju kola pobedila Argentinu 79:71. Utakmice je na proramu u nedelju od 18 časova.

40. minut – Nervoza u  finišu utakmice. Druga tehnička greška za Đorđevića. Isključen je naš selektor. Kraj utakmice – 89:73 za Španiju.
37. minut – Posle tehničke greške selektora Đorđevića, Španci se odlepili ponovona plus 20.
34. minut – Simonović pogađa trojku za prihvatljivi minus 13. Bjelica vraća Srbiju na samo 10 poena minusa.
32. minut – Štimac odličan na startu četvrte četvrtine. Kalderon pogađa trojku za plus 16 – 74:58.
30. minut – Srbija dobila šest poena razlike treću četvrtinu. Naša reprezentacija iskoristila opuštanje domaćina.
29. minut – Dobra rola Radujice. Srbija smanjuje.
27. minut – Probudio se Bjelica. Trojka za minus 19.
26. minut – Navaro trojkom vraća Špance na plus 24.
23. minut – Braća Gasol prave razlike 8:0, za rekordnih plus 25 – 62:37.
22. minut – Srbija bolje počela u nastavku. Serija 4:0.
21. minut – Na poluvremenu meča pala je i veridba. Jedan momak zaprosio je devojku. Romantično! Ovacije gledalaca u Granadi. Grčka vodi 17 razlike protiv Argentine i najverovatnije su Heleni naš rival u osmini finala.
20. minut – Dominacija Španije u prvom poluvremenu. Vidi se razlika u klasi. Srbija na pragu četvrtog poraza na SP.
19. minut – "Furija" ima maksimalno vođstvo od 17 poena razlike. Kakav alejup Rudija Fernandeza.
17. minut – Srbija smanjuje posle bacanja Raduljice na 41:33. Španije je stala u napadu. Serija "orlova" 8:0.  Uzvraća Španija serijom 7:0. Opet dvocifrena prednost. Kalderon ubacio pet poena za nepun minut.
16. minut – Još jedna trojka za Srbiju, ovaj put Teodosića. Orenga traži tajm-aut.
15. minut – Teodosić vraća trojku za 41:28.
14. minut – Dominacija Španije. Trojka Ljulja za 41:25. Na pragu katastrofa Srbije.
12. minut – Pau Gasol već 12 poena.
11. minut – Trojka Bogdanovića na startu druge četvrtine.
10. minut – Kraj prve četvrtine. Ubedljivo vođstvo Španije 34:20. Srbija u odbrani šuplja kao "švajcarski sir".
9. minut – Zakucavanje Pau Gasola za plus 14. Bjelica je posle dužeg perioda ubacio poena za Srbiju.
8. minut – Tehnička greška za Teodosića. Španije se odlepila. Pau Gasol za plus devet – 25:16. Trojka Navara i očas posla 12 razlike za domaćina. Srbija loša u odbrani, bez rešenja za raspoložene šutere "furije".
6. minut – Trojka Teodosića za priključak.
5. minut – "Klackalica" na startu. Dobar otpor Srbije. Navaro odličan na startu. Plus četiri za "furiju" – 17:13.
4. minut –  Srbija za sada odoleva. Fernandez provocira Kalinića. Obostrane lične greške. Birčević sjajan na početku susreta. Već pet poena.
2. minut – Raduljica je postigao prve poena za Srbiju. Vodi Srbija.
1. minut – Utakmica je počela. Trojka Rudija Fernandeza u prvom napadu "furije".