Spartak treći na tabeli JSL

0

Metalac je načeo Vojvodinu preko Perića u 18. minutu, ali je već u 31. Vojvodina izjednačila golom Bilbije. Nakon 15 minuta drugog dela, Metalac je ponovo poveo, Betolingar, nekadašnji igrač Zvezde, je iskoristio jednu od retkih prilika za Milanovčane i savladao Brkića, reprezentativnog golmana. Vojvodina je stvarala šanse, Metalac postizao golove. Tačku na važnu pobedu domaćina stavio je Krasić u 78. minutu.

Vojvodina je pala na četvru poziciju na tabeli pošto je Spartak pobedom nad Mladim Radnikom od 2:0 sakupio 29 bodova, dva više od novosađana. Veselinović je zabio gol u osmom, a Nosković u 90. minutu za rutinsku pobedu subotičana.

Eksplozija golova viđena je pod "Bagdalom“ u prvih deset minuta – tri komada. Jao je nakon kornera Binića doveo Napredak u vođstvo, da bi u narednom napadu Dejan Živković izjednačio rezultat. Ipak, Napredak je poveo preko raspoloženog Binića koji je lako savladao Dejana Rankovića, pa su Kruševljani na poluvremenu imali prednost. Bod Smederevu doneo je Ranković golčinom u 67. minutu.

Jagodina je slavila protiv OFK Beograda sa 3:2 pa sada oba tima imaju po 24 poena u šampionatu Srbije. U finišu prvog dela susreta, radovali su se „ćurani“. Perica Ognjenović je iz slobodnog udarca postigao lep pogodak u 44. minutu, prvenac za klub. Domaćini su i u nastavku nastavili sa napadima pa je 2:0 bilo već u 51. minutu, golom Bojovića. Beograđani su uspeli da se trgnu na vreme i smanje rezultat na 2:1 golom Milića, ali je domaćin golom Živkovića u 88. minutu cementirao pobedu Jagodine. Injac je pogotkom u nadoknadi vremena samo ublažio poraz „romantičara“ na 3:2.

Napredak i Smederevo su podelili bodove pošto je meč u Kruševcu završen rezultatom 2:2 (2:1). Za domaćin su strelci bili Jao i Binić, a kod gostiju su se istakli sa po golom Živković i Ranković. BSK je na Karaburmi sa 2:0 pobedio Borac iz Čačka, golovima Kneževića u prvom i Dukića sa bele tačke u drugom poluvremenu.