Srbi iz Ajntrahta oborili šampiona Evrope

0
EPA-EFE/RONALD WITTEK
Slavlje fudbalera Ajntrahta

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Bajern 2:1 u meču 22. kola Bundeslige.

Ajntraht, za koji su od starta igrali Filip Kostić i Luka Jović, nastavio je sa sjajnim partijama u Bundesligi, te je sa nova tri boda došao do pete pobede zaredom.

Filip Kostić bio je jedan od najboljih igrača na terenu i u 12. minutu asistirao je Kamadi za vođstvo. Junes je u 31. povisio na 2:0, a jedini gol za goste postigao je Levandovski u 53. minutu.

Bajern je i pored poraza prvi na tabeli sa 49 bodova, dok je Ajntraht četvrti sa 42.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima Šalke sa 4:0. Golove za Borusiju su postigli Džejdon Sančo u 42, Erling Haland u 45. i 79. i Rafael Gereiro u 60. minutu.

Borusija je upisala 11. pobedu u prvenstvu i sa 36 bodova zauzima šestu poziciju, dok je Šalke na poslednjem 18. mestu sa devet poena.

U narednom kolu, Borusija će dočekati Arminiju, dok će Šalke gostovati Štutgartu.

U ostalim današnjim utakmicama 22. kola Bundeslige, Majnc je u gostima pobedio Borusiju Menhengladbah 2:1, dok je Štutgart slavio u gostima protiv Kelna, 1:0. Union iz Berlina je u gostima pobedio Frajburg 1:0.