Hrvatska potopljena na Tašmajdanu

0
MN Press
Prlainović u duelu s hrvatskim igračem

U drugom kolu u B grupi finalnog turnira Svetske lige na otvorenom plivalištu naša reprezentacija savladala hrvatsku sa 11:10 (2:3, 2:2, 4:1, 3:4).

Po rezultatu se vidi da je naš tim odsudni korak ka pobedi načinio u trećoj četvrtini. Prvo je prvi put poveo na meču (7:6), a zatim i stekao tri gola prtednosti.

U vaterpolo klasiku ni to nije dovoljno jednom takmacu za siguran uspeh. Bilo je 9:6 za nas pa 9:9. U trenucima kada je neophodna potpuna pribranost ruka nije zadrhtala Stojanoviću i Prlainoviću. Naprotiv, njihovi presudni pogoci bili su plod odsečnih snažnih a tačnih udaraca.

Srbija: G. Pijetlović, Mandić, Stojanović 3, Drašović, Ćuk 2, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 1, B. Mitrović. Selektor: Savić.

Hrvatska: Bljac, Benić, Fatović 1, Lončar, Joković 4, Buljubašić 1, Vukićević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 1, Setka, Garsija 2, Marcelić. Selektor: Tucak.

Dosadašnji rezultati

A grupa: Mađarska – Kanada 9:10, Japan – Španija 10:18, Japan – Kanada 17:7, Mađarska – Španija 15:12 (11:11; 4:1 na penale). Četvrtak: Mađarska – Japan (16.45), Španija – Kanada (19.15).

B grupa: Srbija – Australija 12:8, Hrvatska – Kazahstan 20:4, Srbija – Hrvatska 11:10, Australija – Kazahstan 14:5. Četvrtak: Hrvatska – Australija (15), Srbija – Kazahstan (21).

IV četvrtina (3:4)

Stojanović, trostruki strelac na meču, odličnom reakcijom u odbrani sprečio je Hrvate da se ponadaju remiju. Kraj meča.

11:10 – Na 55 sekundi pre kraja Prlainović, koji je bio neprimetan, odvažio se na snažan šut za vođstvo u samoj završnici.

10:10 – Odolevali smo s igračem manje, ali smo primili gol čim su snage postale poravnate. Još minut do kraja.

Prlainović tik pored stative, Hrvati pogađaju prečku.

10:9 – Stojanović s istog mesta kao i maločas trese mrežu, sada mnogo odsečnijim udarcem iskosa.

9:9 – Ništa nije bilo završeno kad su naši poveli i stri razlike. Evo izjednačenja pogotkom iz peterca.

9:8 – Na četiri i po minuta do kraja Hrvati su se primakli na gol zaostatka.

Prlainović nije iskoristio treći peterac za Srbiju. Marcelić ga je pročitao.

9:6 – Stojanović odmerenim udarcem donosi našem timu prednost i od tri gola.

Na početku poslednje deonice sevnula je Mandićeva levica, ali se isprečila stativa.

III četvrtina (4:1)

Strpljenje se isplatilo našima. Efikasnost u napadu donela im je preokret, a i zaslužujući sve stamenijem golmanu Mitroviću.

8:6 – Naši su se i odvojili. Peterac je iskoristio Filipović.

7:6 – Najzad prvo vođstvo Srbije. Na nepuna dva minuta pre kraja treće četvtine Mitrović je uzeo stvar u svoje ruke. Opet je hrvatski golman savladan neodbranjivim šutem iz daljine.

6:6 – Sredinom treće četvrtine prvi put se u strelce upisao Aleksić preciznim udarcem s distance.

5:5 – Peto izjednačenje. Mitrović sve bolji na golu. Čeka se naše prvo vođstvo.

Mitrovićeva odbrana i stativa našeg tima obeležili su prvi minut igre u nastavku

II četvrtina (2:2)

Išla je lopta od ruke do ruke naših vaterpolista, a na pet sekundi pre kraja druge četvrtine na udarac se odlučio Ćuk. Marcelić po ko zna koji put na visini zadatka.

4:5 – Ponovo vodi Hrvatska pošto je iskorišćeno Filipovićevo isključenje. Gol je pao na 25 sekundi pre kraja prvog poluvremena.

Branislav Mitrović brani ono što je nekoliko hiljada posmatrača na Tašu već videlo u našoj mreži. Ušao je u šut protivničkom igraču koji je primio loptu usamljen na drugoj stativi.

Mitrović odbranama uliva samopouzdanje timu

4:4 – Čim je isključen hrvatski igrač, kapiten Filipović nije časa časio.

3:4 – Umesto prvog vođstva naših posle odlične odbrane s igračem manje, Hrvati opet dolaze do prednosti. Garsija je filigranski precizno lobovao našeg golmana s distance.

3:3 – Najzad je poklekao gostujući golman, a još jednom ga je nadmudrio Ćuk snažnim udarcem iz desnog ramena.

I još jednom čuvar hrvatske mreže sjajan. Mitrović ga nije savladao iz neposredne blizine.

I četvrtina (2:3)

Hrvatski golman je odbranio Ćukov šut kada smo imali dva igrača više. Ništa od još jednog izjednačenja.

2:2 – I Srbija uspešna iz kaznenog udarca. Sami gornji ugao pogodio je Prlainović.

1:1 – Izjednačio je Ćuk preciznim udarcem iskosa u suprotni ugao u poslednjoj sekundi našeg napada

0:1 – Hrvatska je povela iz peterca. Neumoljiv je bio Vukićević.

Bezuspešni napadi i sa jedne i s druge strane. Srbija jednom nije iskoristila igrača više.