Pixabay
Ilustracija

Malo više sreće i koncentracije nedostajalo je fudbalerima Ficroj Siti Srbije da zabeleže pobedu u derbiju 5. kola Prve lige Viktorije.

Na kraju, tim koji uspešno vodi Nebojša Kovačević ne može da bude nezadovoljan bodom osvojenim protiv kvalitetne ekipe Morningtona – 2:2 (1:0).

Srbija je povela u prvom poluvremenu golom Enrikea Pimente u 33. minutu. Napadači pristup se isplatio igračima Ficroja i na samom početku drugog poluvremena, kada je ponovo igrač utakmice Pimenta zatresao mrežu gostiju za 2:0.

Umesto da mirno privedu utakmicu kraju, fudbaleri Srbije su upali u bespotrebnu nervozu i dozvolili gostima da se vrate u meč i golovima i 63. i 80. minutu izvuku bod.

Trener Ficroj Sitija Nebojša Nik Kovačević se odlučio za sastav: Unal, Pavasović, Lakić, Ospina, Pimenta, Stoilović (Velkovski 71’), Maksim Ilić, Dos Santos, Lis (Lorenc 90+4), Miloš Ilić, Milojević (D. Hadžinikolaidis 46’).

U predigri je rezervni tim Morningtona pobedio sa 1:0. Rezerve Srbije su pete na tabeli sa sedam osvojenih bodova (dve pobede, remi i dva poraza).

PRVA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 5. kolo: Borondara – Kejsi Komets 2:0, Eltam Redbaks – Varagul Junajted 2:0, Bentli Junajted Kobras – Malvern Siti, Saut Springvejl – Mazanod 5:3, Ficroj Siti Srbija – Mornington 2:2, Baumaris – Ričmond 2:1.

1. Malvern S. 5 5 0 0 17:2 15
2. Borondara 5 5 0 0 12:1 15
3. Srbija 5 3 1 1 15:8 10
4. Mornington 5 3 1 1 13:6 10
5. Saut Springvejl 5 3 1 1 17:11 10
6. Baumaris 5 2 1 2 4:6 7
7. Eltam 5 1 3 1 7:6 6
8. Komets 5 2 0 3 6:7 6