Na startu “Akropolis kupa” košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Tursku rezultatom 87:72 (25:18, 19:18, 27:18, 16:18).

Najbolji srpski košarkaši nastavili su seriju pobeda u fazi priprema za Mundobasket u Kini.

Posle Finske i dve pobede protiv Litvanije, u Atini je lako savladana reprezentacija Turske.

Srbija – Turska 87:72 (25:18, 19:18, 27:18, 16:18)

Srbija: Simonović 3, Bogdanović 17 (3sk, 2as), Bjelica 5, Milosavljević 2, Raduljica 5 (3sk, 2as), Birčević 13 (trojke 3/4), Jokić 18 (11sk, 2as), Milutinov, Micić 5 (6as), Gudurić 11 (4sk), Jović 2 (8as), Marjanović 6 (4sk).

Turska: Vilbekin 11 (trojke 1/7, 4as), Balbaj 2, Birsen 1, Osman 12 (trojke 0/5, 8sk, 5as), Iljasova 13 (6sk), Erden 3, Mahmutoglu 5, Arar 2, Durmaz, Ugurlu 3, Šanli 4, Korkmaz 16 (trojke 4/8, 5sk).

Nikola Jokić zabeležio je “dabl-dabl” učinak, 18 poena i 11 skokova, Bogdan Bogdanović pratio ga je sa 17, dok je raspoloženi Stefan Birčević ubacio 13 poena…

Srbija je bila dominantna i ostavila Tursku bez ikakvih šansi u ovoj utakmici.

Odlična odbrana, veliki broj izgubljenih lopti Turaka i odlična igra u tranziciji doneli su našoj reprezentaciji +7 na kraju prve četvrtine.

Drugi deo igre je Srbija nešto slabije počela, ali su onda Gudurić i Bogdanović doneli prednost od 13 poena na poluvremenu

Ipak, iako je naša reprezentacija igrala više nego ubedljivo selektor Aleksandar Đorđević ima veliki razlog za brigu posle ove utakmice…

Dragan Milosavljević, jedan od naših najboljih defanzivaca se povredio u trećoj četvrtini i odmah je iz dvorane OAKA odvezen na preglede u bolnicu. Naime, njemu je u pokušaju polaganja lopte u koš početkom treće četvrtine “propala” noga i odmah je uz neprijatan izraz lica napustio teren.

Što se igre tiče, stanje na parketu se nije menjalo. Trojkom Marka Simonovića je ovaj kvartal okončan i Srbija je imala 17 poena prednosti pred poslednjih 10 minuta.

Birčevićev prvi promašaj na ovoj utakmici smo videli tek na sredini poslednje četvrtine u kojoj je Srbija uspela da stigne do prednosti od 20 poena… Do kraja utakmice nije bilo previše uzbuđenja. Lako je Srbija uspevala da postiže poene tokom čitavog meča i bez većih problema privela meč kraju.

U drugoj utakmici dana sastaju se domaćin Grčka i Italija, dok “orlovi” u subotu, u okviru drugog kola, igraju protiv “azura” od 17.00.