Futsal selekcija Srbije igraće u baražu za odlazak na Svetsko prvenstvo u Litvaniji, pošto je u trećem kolu elit runde kvalifikacija poražena od Španije sa 5:1 (2:0).

Izabranici selektora Gorana Ivančića su loše otvorili utakmicu, pa su već posle sedam minuta gubili sa 2:0. Golove za Španiju su postigli Bebea i Olma. To je ujedno bio i rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

U drugom delu, srpska selekcija je zaigrala bolje i došla do pogotka u 27. minutu kada je Pršić sa penala smanjio na 2:1.

Ali, u nastavku je Španija dala još tri gola – najpre se Bebe ponovo upisao u strelce, a onda je Adolf sa dva gola zadao srpskoj selekciji završni udarac.

Da podsetimo, rival Srbiji u baražu 9. i 12. aprila biće Finska. Španci su se kao pobednici turnira direktno plasirali na Mundijal.

Srbija je prethodno savladala Ukrajinu sa 5:2 i Francusku da 4:2.