Ženska seniorska reprezentacija Srbije, svetski prvak, vicešampion Olimpijskih igara i prvak Evrope, odigraće prvi meč na turniru A grupe  Interkontinentalnih kvalifikacija za OI 2020. u Vroclavu protiv Tajlanda, u petak, 2. avgusta od 17h časova.

Srbija će u 2. kolu, u subotu, 3. avgusta, igrati protiv Portorika od 17.00 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 4. avgusta, protiv Poljske od 20.30 časova.

U Interkontinentalnim kvalifikacijama će igrati 24 najbolje selekcije sa FIVB rang liste, izuzimajući Japan, domaćina Olimpijskih igara.

Po sistemu serpentine formirano je 6 grupa, u kojima će igrati po 4 selekcije, a samo pobednik će izboriti plasman na OI 2020 (24. jul – 9. avgust).

 

SENIORKE – OI 2020. – INTERKONTINENTALNE KVALIFIKACIJE (1 – 4. avgust):

A GRUPA – VROCLAV (DVORANA ORBITA, 3000), POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

SRBIJA – TAJLAND              17.00

POLJSKA – PORTORIKO      20.30

 

2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

SRBIJA – PORTORIKO   17.00

POLJSKA – TAJLAND     20.30

 

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

TAJLAND – PORTORIKO      17.00

SRBIJA – POLJSKA              20.30

 

B GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN, 8000), KINA:

1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

KINA – ČEŠKA              15.00 (9.00)

TURSKA – NEMAČKA     19.30 (13.30)

2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA       15.00 (9.00)

KINA – TURSKA            19.30 (13.30)

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA          15.00 (9.00)

KINA – NEMAČKA          19.30 (13.30)

 

C GRUPA – ŠRIVPORT – BOSIJER SITI (SENČERI LINK CENTAR, 14 000), LUZIJANA, SAD:

1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

ARGENTINA – BUGARSKA   15.00 (22.00)

SAD – KAZAHSTAN             18.00 (SUBOTA U 1.00)

2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

SAD – BUGARSKA               17.00 (0.00)

ARGENTINA – KAZAHSTAN  20.00 (NEDELJA U 3.00)

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

SAD – ARGENTINA              13.00 (20.00)

BUGARSKA – KAZAHSTAN   16.00 (23.00)

 

D GRUPA – UBERLANDIJA, BRAZIL:

1. KOLO – ČETVRTAK, 1. AVGUST:

BRAZIL – KAMERUN      14.15 (19.15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – AZERBEJDŽAN          16.45 (21.45)

2. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

BRAZIL – AZERBEJDŽAN     14.15 (19.15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KAMERUN    16.45 (21.45)

3. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   10.00 (15.00)

AZERBEJDŽAN – KAMERUN       12.30 (17.30)

 

E GRUPA – KALINJINGRAD (DVORANA JANTARNJI, 7000), RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

KOREJA – KANADA        16.00

RUSIJA – MEKSIKO       19.00

2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

KOREJA – MEKSIKO      16.00

RUSIJA – KANADA        19.00

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

KANADA – MEKSIKO     16.00

RUSIJA – KOREJA         19.00

 

F GRUPA – KATANIJA (PALA KATANIJA, 5000), ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 2. AVGUST:

HOLANDIJA – BELGIJA  18.00

ITALIJA – KENIJA          21.00

2. KOLO – SUBOTA, 3. AVGUST:

HOLANDIJA – KENIJA    18.00

ITALIJA – BELGIJA        21.00

3. KOLO – NEDELJA, 4. AVGUST:

BELGIJA – KENIJA         18.00

HOLANDIJA – ITALIJA   21.00

Izvor:

Vestionline, OSS

POSTAVITE KOMENTAR

Upišite vaš komentar
Upišite vaše ime