Igrači Srbije u očaju nakon remija u meču sa Turskom.

Fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je remi protiv reprezentacije Turske u drugom kolu UEFA Lige nacija, rezultat nakon 90 minuta bio 0:0.

Srbija je od 50. minuta imala igrača manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen kapiten Aleksandar Kolarov.

Ranije danas, u prvom meču grupe Rusija je u Budimpešti savladala Mađarsku 3:2.

Rusi vode na tabeli sa šest bodova, Mađarska ima tri, a Turska i Srbija po bod.

TOK MEČA

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME

88. minut – Velika šansa za Srbiju! Đuričić samo što je ušao u igru pravi pometnju, na ubačenu loptu trznuo je glavom do Mitrovića, ispred kog gosti čiste u poslednji čas.

87. minut – Izmena u našim redovima, izašao Radonjić, ušao Đuričić.

78. minut – Velika šansa za Tursku, posle dobro ubačene lopte u kazneni Jazidži je uputio udarac ali malo pored gola.

75. minut – Beležimo šut Kalderima sa nekih 20-ak metara, jako ali samo spoljni deo mreže.

68. minut – Milenković je uhvatio volej posle kornera ali bio je neprecizan.

49. minut – Crveni karton! Kolarov je nepropisno startovao na Sangarea koji je ranije ušao u igru, sudija mu je dodelio nakon toga žuti karton njegov drugi na meču, Srbija ostaje sa igračem manje.

46. minut – Utakmica je nastavljena.

PRVO POLUVREME

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut – Najveća šansa za Srbiju! Mitrović maši mrtvu šansu nakon greške Sojundžua, iznenadno je dobio loptu u kaznenom i našao se sam ispred golmana gostiju ali je šutirao visoko preko gola.

41. minut – Sjajno je Radonjić istrčao kontru i uspeo je da uputi jak šut koji je izblokiran, kao i šut Kostića koji je na tu loptu natrčao.

26. minut – Darko Lazović napušta igru zbog povrede, umesto njega na teren će Mijat Gaćinović.

17. minut – Još jedna velika šansa za Tursku nakon kornera je Kabak glavom iz izgledne prilike šutirao pored gola.

15. minut – Prete i Turci, preko Karamana koji je šutirao glavom pored gola ali je u skoku napravio faul.

5. minut – Prva šansa za Srbiju Kostić je šutirao iskosa sa leve strane ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

1. minut – Utakmica je počela.

Zagrevanje ekipa pre početka meča

Biće to popravni za pulene Ljubiše Tumbakovića posle poraza u Moskvi od Rusije sa 3:1 na startu novog ciklusa. Ni gosti ne dolaze na ovaj meč u dobrom raspoloženju posle poraza od Mađarske (1:0) u prvom kolu.

Evo i sastava za koji se odlučio srpski selektor, a primetno je da je Tumbaković napravio tri izmene u odnosu na duel u Moskvi s Rusima.

Srbija (3-4-2-1): Rajković – Milenković, Pavlović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Ne. Maksimović, Kostić – Radonjić, Tadić – Mitrović.

Turska (4-2-3-1): Gunok – Čelik, Ali Kaldirim, Sojundžu, Kabak – Kokdžu, Tufan – Takdemir, Unal, Jaziči – Karaman.

Dakle, prva promena je na golu gde je umesto do sada standardnog Marka Dmitrovića mesto zauzeo golman francuskog Remsa Predrag Rajković.

U poslednjoj liniji umesto Nikole Maksimovića koji se nije proslavio u Rusiji, mesto je zauzeo kapiten Aleksandar Kolarov, dok je izmena napravljena i u navalnom redu gde umesto Sergeja Milinkovića Svića večeras startuje napadač Olimpika iz Marselja Nemanja Radonjić.