M. N.
Detalj sa utakmice

Fudbaleri Ficroj Siti Srbije upisali su drugi uzastopni remi, pošto su u 8. kolu Prve lige Viktorije (grupa jugo-istok) odigrali nerešeno u gostima sa Eltam Redbeksima – 0:0. Kada se zna da je Srbija igrala bez suspendovanih Džejsona Papadimitrijua i Maksima Ilića, rezultat i nije tako loš.

Meč je obeležio glavni sudija koji je pokazao čak devet žutih i dva crvena kartona. Srbija je od 63. minuta igrala s igračem manje zbog isključenja Dos Santosa, ali je uspela da parira brojčano jačem rivalu i da sačuva bod u džepu. Odnos snaga na terenu se izjednačio tek u 89. minutu kada je isključen i igrač Eltama.

Trener Ficroj Srbije Nik Kovačević izveo je sledeći tim: Valese, Miloš Ilić, Ospina, Pimenta (Sotiropulos 71’), Milojević (Lorija 80’), Dos santos, Lis, Lakić, Pavasović, Ičigi (Ejtken 61’).

U susretu rezervnih timova, Ficroj je pobedio sa 1:0 golom Nejlora. Posle osam kola rezervni tim Srbije je peti na tabeli sa 11 bodova (tri pobede, dva remija i tri poraza).

Sledeću utakmicu Srbija igra protiv Baumarisa na domaćem terenu u Ričmondu, u subotu 14. maja od 18.15 časova.

Prva liga Viktorije

Rezultati 8. kola: Eltam Redbaks – Srbija 0:0, Varagul Junajted – Saut Springvejl 0:1, Kejsi Komets – Ričmond 3:1, Malvern Siti – Mornington 1:2, Bentli Junajted – Baumaris 0:4, Borondara – Mazenod 7:0.

1. Borondara 8 7 1 0 22:2 22

2. Mornington 8 6 1 1 19:8 19

3. Malvern S. 8 6 0 2 21:6 18

4. S. Springvejl 8 5 1 2 21:14 16

5. Srbija 8 4 3 1 18:9 15

6. Baumaris 8 4 2 2 10:7 14

7. Kejsi K. 8 4 0 4 12:10 12

8. Eltam R. 8 2 4 2 11:9 10