Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru 15. grupe IV vikenda II Lige nacija 2019. u Tokiju.

Japan je u 2. kolu pobedio Srbiju sa 3:1 (19:25, 25:14, 25:23, 25:14), posle 102 minuta igre.

Osvojile su seniorke Srbije prvi set na turniru u Tokiju i to protiv domaćina, Japan, a ne bi  bilo nezaslužno da su osvojile i bod. Igrale su izabranice Branka Kovačevića borbeno, požrtvovano, ali nisu uspele da smanje broj grešaka. Posle osvojenog prvog seta, Srbija je imala priliku da osvoji i treći, ali nije bilo ni sreće ni smirenosti u presudnim trenucima, što je kompletan sastav Japana i te kako znao da iskoristi.

Srbija će u četvrtak u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Brazila od 8.40 časova po našem vremenu.