U finalu Kupa CEV 2019. u konkurenciji odbojkašica igraće rumunska Alba iz Blaža i italijanski Busto Arsicio. Sa po dva trijumfa u polufinalu, Alba je eliminisala rumunsku Stincu iz Bakaua, a Busto Arsicio mađarsku Bekeščabu.

Alba Blaž (Suzana Ćebić, Marina Vujović, Nađa Ninković, Maja Aleksić, Ana Lazarević, Aleksandra Ćirović, Darko Zakoč, Aleksandar Kukrić, Stevan Ljubičić, Bojan Perović) je u revanš utakmici rumunskih ekipa savladala Stincu sa 3:0 (25:14, 25:19, 25:23).

Nađa Ninković je osvojila 8 poena , Ana Lazarević 9 poena, Maja Aleksić 4 poena, dok je Marina Vujović imala 9 prijema. Aleksandra Ćirović je ulazila na servis u trećem setu, a Suzana Ćebić nije bila u sastavu zbog povrede.

U drugom polufinalu, italijanski Busto Arsicio je na svom terenu pobedio mađarsku Bekeščabu sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:11). U mađarskoj ekipi, Ferenc Karolj je drugi trener, a Sofija Medić je bila drugi poenter svog tima sa 7 poena.

Finalne utakmice su zakazane za 19. mart u Rumuniji (Sibiu) i 26. mart u Italiji (Busto Arsicio).

Odbojkaši Trentina

Italijanski Trentino Itas, za koji igraju Uroš Kovačević i Srećko Lisinac, i turski Galatasaraj Istanbul igraće u finalu Kupa CEV 2019. Trentino je u polufinalu zabeležio dve pobede protiv grčkog Olimpijakosa iz Pireja, dok je Galatasaraj eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova posle “zlatnog seta”.

U revanš meču odigranom u Italiji, Trentino je savladao Olimpijakos sa 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:17). Kovačević je tokom prva dva seta osvojio 3 poena (1 blok, 15 prijema, napad 10 – 2), dok Lisinac nije bio u sastavu. Drugi arbitar utakmice bila je Svetlana Zotović, međunarodni sudija iz Srbije.

U drugom polufinalu, u Istanbulu, Galatasaraj je eliminisao ruski Kuzbas iz Kemerova trijumfom u “zlatnom setu” sa 15:10. U regularnom toku meča rezultat je bio identičan kao u prvom meču u Rusiji, s tim što je slavio Galatasaraj – 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:17).

Finalne utakmice će se odigrati 19. marta u Trentu i 26. marta u Istanbulu.