Šta sve spada u mikrovaranje? Razne stvari. To je i “lajkovanje” provokativnih fotografija neke osobe koju ne poznajete, dopisivanje sa privlačnom osobom na poslu, i sve to ne odlazi dalje, ali vas svejedno uznemirava ili vam smeta.

Trejsi Koks, stručnjak za veze, kaže za “Dejli mejl” da mikrovaranje različiti ljudi doživljavaju različito, ali ga poredi sa jednom ozbiljnijom pojavom.

“Zamislite da ste alkoholičar, i da ste upravo otvorili flašu žestokog pića i prineli je licu, omirisali… Niste, zvanično, uzeli ni kap, ali ste veoma blizu i možda je pitanje trenutka kada ćete. Mikrovaranje je veoma slično tome, ukazuje da bi uskoro moglo da se desi nešto što će ugroziti vašu vezu”, kaže ona.

“U pitanju je mala ‘izdaja’ kada je u pitanju poverenje, tako da iako se ništa konkretno ne dešava, osećaj kod drugog partnera svakako nije prijatan. I dok neki smatraju da to nije ništa strašno, druge zaista pogađa”, kaže Koksova.

Mikrovaranje je nešto o čemu bi trebalo da porazgovarate sa svojim partnerom. Ključno je da utvrdite da li druga osoba zna da je vama takvo ponašanje problematično, da vam smeta ili vas vređa. Ukoliko o tome možete da porazgovarate i dogovorite se tako da se to ne ponavlja. Ako partner ili partnerka znaju da je ‘mikrovaranje’ nešto što vam smeta, i namerno nastavljaju takvo ponašanje, onda je vaša veza u ozbiljnijem problemu.

OSTAVITE KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here