Strašni Liverpul sa 7 golova demolirao Milivojevića i Palas (VIDEO)

0
Liverpool's Jordan Henderson celebrates with teammates after scoring his side's fourth goal during the English Premier League soccer match between Crystal Palace and Liverpool at Selhurst Park stadium in London, Saturday, Dec. 19, 2020. (Clive Rose/Pool via AP)

Fudbaleri Liverpula uvedljivo su savladali kao gosti ekipu Kristal Palasa sa 7:0 u meču 14. kola Premijer lige.

Zanimljiv meč odigran je na “Selhurst parku” u Londonu, gde je Liverpul upisao najubedljiviju pobedu u sezoni, a Kristal Palas doživeo debakl i ubedljivo najteži poraz na svom stadionu, tek treći ove sezone.

Iako su obe ekipe ušle u meč raspoloženo i stvarale šanse, Liverpul je svoje fantastično koristio.

Već u trećem minutu Japanac Minamino iskoristio je minute koje je dobio od Jirgena Klopa i zatresao mrežu rivala.

U 35. minutu, Mane se odlično snašao nakon što se lopta nekoliko puta odbila ispred šesnaesterca domaćina.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Liverpul postiže i treći gol i rešava sve dileme oko pitanja pobednika. Firmino je bio strelac, na asistenciju Robertsona.

Zanimljivo je da je kod sva tri gola Liverpula u prvom delu meča, asistent gola, bio i sam strelac u narednom.

U drugom delu meča igralo se u znatno slabijem ritmu, ali daleko od toga da šanse nisu viđene, kao i golovi.

Četvrti gol za “crvene” postigao je njihov kapiten Henderson u 52. minutu, da bi svoj drugi gol na susretu postigao Firmino u 68. minutu.

Do kraja meča viđena su još dva gola u mreži Kristal Palasa, a oba je postigao Salah, prvi u 81, drugi u 85. minutu.