Svetska liga: Srbija u finalu, protiv Mađarske za zlato!

0

Filip Filipović

"Delfini" će se u borbi za titulu sastati sa starim rivalima Mađarima, koji su bili bolji od Crne Gore rezultatom 10:8.

Srbija je slomila otpor Australijanaca početkom druge deonice, kada je napravila seriju 4:0 i povela sa ubedljivih 6:1. Blistao je u prvom poluvremenu levoruki bek našeg tima i jedan od najboljih vaterpolista sveta Filip Filipović, strelac čak četiri pogotka. U strelce su se upisali Gocić, Mandić i Nikić. Posle 16 minuta igre rezultat je bio 7:3 za Srbiju i već tada bilo je gotovo izvesno da "delfini" idu u finale.

U trećoj deonici je dva gola dao Duško Pjetlović za 9:3 i sa tim rezultatom se ušlo u poslednju četvrtinu, koju je naš nacionalni tim dobio sa 3:2. Filipović je dao peti gol, Mandić drugi, a u strelce se upisao i Miloš Ćuk za konačnih 12:5.