Fudbaleri Rome savladali su u Amsterdamu Ajaks sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Italijanska ekipa je do pobede stigla posle preokreta u drugom poluvremenu, u kojem je veliku ulogu imao i naš Dušan Tadić.

Kapiten Srbije i Ajaksa je mogao vrlo lako da ponese epitet igrača utakmice, međutim, sve se brzo okrenulo.

On je asistirao Deviju Klasenu za vođstvo “kopljanika” od 1:0 i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

U 53. je bio oboren u šesnaestercu rivala, preuzeo odgovornost, izveo penal, ali jako loše. Pau Lopes mu je odbranio.

Samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je iz slobodnog udarca, uz veliku pomoć golmana domaćih, uspeo da poravna rezultat.

Potpuni preokret i veliki kapital pred revanš Romi je doneo Ibanjes, snažnim udarcem nakon kornera u 87. minutu.