Fudbaleri Partizana savladali su na “krovu” Voždovac (1:0) u 18. kolu Superlige Srbije.

Lider srpskog šampionata je sav posao završio u rasponu od 40. do 55. minuta kada su viđena sva tri gola.

Strelci su bili Kvinsi Menig i Rikardo Gomeš, koji je stigao do 18. gola u sezoni, upisali su obojica po još asistenciju, a tačku je stavio Danilo Pantić.

Voždovčani će moći da žale jedino za stativom Nemanje Milojevića, motivisanog da sruši crno-bele, kod rezultata 0:0 i malo pre nego što će Partizan da postigne tri pogotka u kratkom roku.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je tako vratila šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu, koja ima i meč manje, baš sa Voždovcem.

Žustro su počeli i jedni i drugi, otvoreno, pa smo tako do prvih pola sata videli nekoliko šansi.

Menig i Rikardo su dva puta uspeli da se spetlju pred golom domaćina, a onda je motivisani Nemanja Milojević, sin bivšeg trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, zapretio tri puta u nizu.

Dva puta je bio blizu, a onda još bliže kada je pogodio stativu posle udarca glavom kada je golman Aleksandar Popović bio praktično već matiran.

I onda, kako to biva, usledi kazna. Loše je ispucao loptu golman Preković, Zdjelar ju je pokupio, prosledio do Menga, a ovaj se oslobodio Hajdina i “pocepao” mrežu dijagonalom sa desne strane.

Od tada za 16 minuta, u finišu prvog i početkom drugog poluvremena, rešene su sve dileme.

Gomeš je pet minuta nastavka pobegao odbrani Voždovca na pas Meniga i rutinski pogodio iz zicera, a onda je ubrzo bio asistent.

Između dvojice čuvara uspeo je nekako da doturi loptu do Pantića, koji je iz peterca trasirao put ka trijumfu.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, imao je Voždovac nekoliko pokušaja da postigne počasan gol, ali nije uspeo…

Partizan je lagano upisao tri boda i ostavio Zvezdu na pristojnoj razdaljini.