EPA-EFE/Kai Forsterling

Teniska reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Španije u prvom kolu Grupe B Dejvis kupa u Valensiji, pošto je domaći tim poveo sa nedostižnih 2:0, pobedom Roberta Bautiste Aguta protiv Miomira Kecmanovića posle dva seta, 7:6, 7:6.

Kecmanović, 33. teniser sveta, izgubio je od 21. igrača na ATP listi posle dva sata i 19 minuta.

U prvom setu teniseri su napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je španski teniser dobio sa 7:5.

Bautista Agut je u prvom gemu drugog seta napravio brejk i poveo, a Kecmanović je vratio brejk u šestom gemu i izjednačio na 3:3. Španac je odmah vratio brejk i poveo, u 10. gemu servirao je za meč, ali mu je Kecmanović oduzeo servis i izjednačio na 5:5.

Osvojili su zatim po gem na svoje servise i ponovo je odigran taj-brejk, koji je ponovo Španac dobio sa 7:5.

Prvi poen Španiji ranije danas doneo je Albert Ramos-Vinjolas, pobedom protiv Lasla Djerea 2:6, 7:6, 7:5.

Meč Srbije i Španije završava se večeras duelom dublova za koji su ;prijavljeni Nikola Ćaćić i Kecmanović, odnosno Marsel Granoljers i Pedro Martines.

Teniseri Srbije će u drugom kolu u četvrtak igrati protiv Južne Koreje, koja je u prvom kolu izgubila od Kanade.