EPA-EFE/ANDY RAIN

Novak Đoković poražen je od Dominika Tima u polufinalu Završnog Mastersa u Londonu. Austrijanac je posle dva sata i 57 minuta igre slavio sa 2:1 u setovima.

Đoković je u taj-brejku drugog seta spasio četiri meč lopte i izborio treći, gde je bio veoma blizu pobede jer je u odlučujećem taj-brejku poveo 4:0.

Ipak, tada je “stao” i Tim je ostvario petu pobedu u 12. međusobnom duelu.

Austrijanac će sutra u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kojem se od 21 sat sastaju Danil Medvedev i Rafael Nadal.

TOK MEČA 1:2 (5:7;7:6;6:7)

TREĆI SET

6:6 – Idemo u taj-brejk.

5:6 – Tim uzvraća istom merom, u sledećem gemu Novak ponovo prinuđen da servira za ostanak u meču.

5:5 – Još jedan siguran gem Novaka, maraton se nastavlja.

4:4 – Teže nego inače, u gemu na razliku, Novak uzima svoj servis.

3:3 – Đoković siguran na svoj servis, uzima gem bez izgubljenog poena.

2:2 – I u ovom kao i u prethodna dva seta oba tenisera sigurni na svoj servis.

0:1 – Tim sa nulom uzima prvi gem u trećem setu.

DRUGI SET

7:6 – Posle vrlo ujednačenog taj-brejka (12:10) Novak stiže do poravnanja u setovima!

6:6 – Imao je naš as dve brejk prilike ali Tim pre svega dobrim servisima osvaja gem, idemo u taj-brejk.

6:5 – Novak osigurava najmanje taj-brejk u ovom setu, sada može da izvrši jači pritisak na Tima koji još nije pretrpeo brejk na svoj servis.

5:4 – Još jedan siguran gem za Novaka, u sledećem Tim servira za ostanak u drugom setu.

4:3 – Za razliku od prethodnog gema na svoj servis ovaj je bio dosta sigurniji, pritisak se prebacuje na Tima.

3:2 – Pripretio je Tim, imao je 30:40 ali nakon toga Novak uzima tri sledeća poena i čupa se iz vrlo neugodne situacije.

2:1 – Sličan razvoj situacije na terenu, oba tenisera na startu čuvaju svoj servis bez prilika za brejk.

1:0 – Đoković kao i u prvom setu uzima prvi gem.

PRVI SET

5:7 – Potvrdio je Austrijanac brejk i došao do prvog seta.

5:6 – Tim uspeva da oduzme servis Novaku i u sledećem gemu će servirati za prvi set.

5:4 – Siguran je bio Novak na svoj servis, u sledećem će Austrijanac servirati za ostanak u setu.

4:3 – Zapretio je Tim sa 0:30 ali je onda Đoković vezao četiri poena i osvojio sedmi gem u setu.

3:2 – Siguran servis gem Novaka.

2:1 – Za sad svako čuva svoj servis, bez prilika za brejk.

1:0 – Đoković osvaja prvi gem u meču.

Biće ovo duel vicešampiona ovog takmičenja iz 2018. i 2019. godine. Đoković i Tim odigrali su do sada 11 duela u karijeri, a Novak vodi 7:4 u pobedama.

Pobednik ovog duela će u finalu igrati sa boljim iz meča Rafael Nadal – Danil Medvedev.